En Çok Kullanılan Yerli Kripto Para Borsaları

06.01.2021 14:57:55 225 Okuma | 0 Yorum

En Çok Kullanılan Yerli Kripto Para Borsaları


Son zamanlarda değişen yatırım trendleriyle birlikte hayatımıza giren ve girdiği gibi de büyük sükse yaratan kripto paralar şimdilerde birçok kişi tarafından yatırım aracı olarak tercih ediliyor. Veri işleme çağının son eserlerinden olan kripto paralara duyulan ilgi her geçen gün artıyor. Çok hızlı gelişen ve büyüyen bu sektörde her şeyinizi kaybedebileceğiniz gibi çok hızlı bir şekilde paranızı da değerlendirebilirsiniz.

Çünkü; Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple ve Bitcoin Cash gibi binlerce kripto parayı yatırım amacıyla kullanan insanlar bu paralara günlük milyonlarca dolar hacim yaptırıyorlar. İşte bu milyonlarca dolarlık hacim sayesinde Kripto para borsası oluşuyor.

Binance, Coinbase ve Huobi Global gibi dünya çapında çalışmaları sürdüren devasa kripto para borsaları da varlıklarını bu kripto paralara ve bu kripto paralara yatırım yapan insanlara borçlu. Globalleşmiş kripto para borsaları olduğu gibi Türkiye’de faaliyet gösteren yerli kripto para borsaları da var. Peki en çok rağbet gören yerli kripto para borsaları hangileri? Sizde merak ediyorsanız liste içeriğimize devam edebilirsiniz:

PARİBU: Günlük olarak yaklaşık 70 Milyon dolarlık hacmi ile Türkiye’nin en çok kullanılan, en yüksek hacimli dijital varlık işlem platformu olan Paribu mobil uygulamaları ile hizmet vermesini karşılığını fazlasıyla alıyor. 2017’den beri BTC başta olmak üzere birçok kripto para ile hizmet verirken destek taleplerine olan ilgisi ve hızlı çözümleri ile kullanıcıları tarafından sevilen bir kripto para borsası konumunda. Günlük 1 milyona yakın kullanıcısı ile yerlilik statüsünde sektörün öncüsü.

BTCTÜRK: 24 saatte yaklaşık 65 milyon dolarlık hacim ile en büyük rakibinin arkasından sektörde ben de varım diyor. Yüksek güvenlik olanakları ve sponsorluk anlaşmaları ile isminden söz ettiren BTCTURK en çok kullanılan kripto para borsalarından biri olmasının yanı sıra Süperlig ekiplerinden Yeni Malatyaspor’un isim sponsoru ve Türk Milli Takımları genel sponsorudur. Başarılı reklam stratejisiyle adından çokça söz ettiren BTCTÜRK Türkiye’nin en büyük kripto para borsası olma yolunda emin adımlar ile ilerlemesini sürdürüyor. Başarılı mobil uygulaması ve kullanımı kolaylaştıran web sitesi sayesinde kullanıcılar tarafından sıkça tercih ediliyor.

KOİNEKS (THODEX) : 9 milyon dolara yakın hacmi ile Türkiye’nin en çok tercih edilen kripto para borsaları arasında 3.lük koltuğuna oturan Thodex yerinden memnum gözüküyor. Mart 2020’de eski ismi Koineks’i bırakarak büyük oyuncular arasına girmeye karar veren ve adını Thodex olarak belirleyerek adeta yeniden kurulan firma güvenlik açıklarına mahal vermemek adına geliştirmelerine devam ederken yarışı sürdürmekten çok yerini sağlama almaya karar vermiş durumda. İsim değişikliği sonrası sistemlerinde yaptıkları değişiklikler ile kullanıcı kaybetmeye başlayan firmanın bu kararı alması zor olmasa gerek. Nakit para akışı konusunda kendisi geliştiren Thodex kullanıcılarını memnun etme konusunda yeniden başarılı olmuş durumda.

KOİNİM: 1 milyon doları geçmeyen alım/satım hacmi ile sektörde varlığını gösteren Koinim bir dönem sadece BTC hacmi ile Türkiye’de birinci olabiliyordu. Zaman içinde kendini geliştirmeyen ve yenilikleri takip edemeyen kripto para borsası yanlış fiyat politikası ve makas açıklığına müdahil olmaması sebebiyle iyiden iyiye kullanıcısı kaybetmiştir. Neredeyse ülkedeki herkesin ilk kripto para borsası olan Koinim böyle giderse kullanıcı sayısında daha da kayıplar yaşayacaktır. Ancak çok nadirde olsa diğer kripto para borsalarına göre uygun fiyatlara rastlamakta mümkündür.

Yerli olarak nitelendirilen ve en çok kullanılan kripto para borsaları bunlardır. Dünya genelinde global faaliyet gösteren kripto para borsaları da tercih edilebilir.

Yorumlar (0)

Maksimum 256 Karakter Girilebilir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Finaans.com Sosyal Medya Hesapları