En Çok Kullanılan Alt Coinler

08.01.2021 11:14:09 465 Okuma | 0 Yorum

En Çok Kullanılan Alt Coinler


Bitcoin’in kripto para piyasasında yükselmesi ile beraber alt coinler de bu yolu izledi. Kripto paralara olan ilgi arttıkça bitcoin blok zinciri ile beraber alt coinler de gündeme geldi. Alt coin nedir?

Bitcoin, şifrelenmiş olarak sunulan bir sanal para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Kripto paraların 2017 yılı itibari ile piyasadaki değerinin artmasıyla bu alana olan yoğun ilgi gündeme gelmiş ve bitcoin şifreleri çözümlenerek ve çözümlenmesinin zorluğu da benzer şekilde artarak farklı birçok bitcoin’e benzer kripto paraların ve alt coinlerin piyasada yer almasına yol açmıştır. Bitcoin’den farklı bir yapıya sahip olan yine şifrelenmiş birimlerde bulunan yapılara alt coin denilmektedir.

Buna rağmen birçok takas sitesinde bu alt coinlerin hepsine ulaşamazsınız. Buna neden olan şey ise alt coinlerin hacimlerinin yeterli seviyeye gelmediği için bulanamayacağıdır. Çok fazla talep edilmediği için de bu alt coinlere ulaşamaz ve daha çok aranan paralara ulaşırsınız. Alt coinleri, bitcoin haline getirerek bu sorunu tamamı ile çözebileceğiniz birçok uygulama vardır. Bu sayede dönüştürerek işlem yapabilir hale gelirsiniz.

Alt coinleri birçok yatırımcı ve yatırım tavsiyesi isteyen kişiler tavsiye etmektedir. Dikkat edilmesi gerekilen noktalara dikkat edildiğinde hiçbir sorun ile karşılaşmayacaksınız. Kullanıcıların ilgisini çekecek alt coinleri tercih ederek yanlış yatırım yapmaktan korunmalısınız. Dünyada şu an en çok kullanılan ve tavsiye edilen ilk 5 alt coin ise şöyledir:

Enjin Coin

Enjin Coin Alt coin piyasasında ENJ olarak da geçen bu alt coin, oyun içerisindeki eşyaların değiş tokuşunu yapabilmek adına oyun dünyasına yeni bir soluk getiriyor. Buna benzer birçok uygulama ve web sitesi bulunmasına rağmen Enjin Coin’e karşılık olarak değiş tokuş yapabilme imkanı sunmaktadır.

Şimdiden dünya çapında oynanan ve rağbet gören en önemli oyunlar ile anlaşma içerisinde olan Enjin Coin; Minecraft gibi oyunlar ile bu değiş tokuş sistemine devam ediyor. Birçok oyun ile daha fazla anlaşma yapacak ve değerlenecek olan bu Enjin Coin’e oyun ile ilgilenen ve yatırım tavsiyesi arayan insanların incelemesinde fayda var.

Monaco

Monaco

Alt coinler para piyasasında MCO olarak da tanınan Monaco’nun amacı kripto para ve alt coinler konusunda para transferi yapabilmek ve komisyon olmadan hızlı bir şekilde bu transferi gerçekleştirebilmektir. Hem mobil cüzdan hem de kartlarınıza bu parayı atarak istediğiniz yerlerde harcama yapabiliyorsunuz. 

Basic Attention Token

BAT Coin

Alt coinler piyasasında BAT olarak geçen Basic Attention Token reklamcılık sektöründe yeni bir adım atarak piyasada değerleri yükselten bir alt coin olarak karşımıza çıkıyor. İnternet reklam sektöründe aracı kişilerin çok fazla komisyon istemesi ve yayınlanan reklamların da kitle üzerinde doğru etkiyi sağlamamasından dolayı Basic Attention Token oluşturuldu. Bu sistem aracılığı ile sadece reklamınızın hedef kitle tarafından dikkat çekmesi üzerine para ödüyorsunuz. 

Siacoin

Sia Coin

Alt coinler piyasasında SIA olarak geçen bu sistem, bulut sistem teknolojisi ile hayata daha farklı bir yön sunarak kullanıcılarına bu sistemi sunuyor. Dünya çapında şu an birçok firmanın bulut sistemi var ve yüksek fiyatlara satmaktalar. SIA ile daha ucuz miktara bu hizmete ulaşabilirsiniz.

Steem

Steem Coin

Kripto para piyasasında blog tarzı format ile kullanıcılarını buluşturan Steem, blog yazarlarına yazı yazdıkça para kazandıran bir sistem olarak geri dönüş sağlıyor. Blogger gibi ücretsiz şekilde bloglarda yazdığınız yazıları blok zinciri üzerinde tekrar inşa ederek size alt coinler olarak dönüş sağlamaktadır. İstediğiniz her konuda yazabilme imkanı vermektedir. 


Yorumlar (0)

Maksimum 256 Karakter Girilebilir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Finaans.com Sosyal Medya Hesapları