Bitexen Nedir?

06.01.2021 14:47:31 185 Okuma | 0 Yorum

Bitexen Nedir?


Günümüz dünyasında yani 21. yüzyıl dünyasında biz insanların hayatında önemli bir yer tutan hemen her şey dijitalleşme ve internet çağının etkisinde kalmış ve bu doğrultuda çeşitli değişimlere uğramıştır. Somut örnekler verilecek olursa alışveriş sektörü internet ve teknoloji çağında adet bir evrim geçirmiş ve e-ticaret siteleri alışverişin yeni merkezi haline gelmiştir, süpermarket zincirleri de böylesi büyük teknolojik yeniliklerden ve dijitalleşmeden nasibini alarak telefon uygulamaları aracılığı ile istediğiniz her şeyi kapınıza kadar teslim ettirebileceğiniz bir hal almıştır.

Lakin bu yazıda dijitalleşme ve teknoloji çağından nasibini almış, büyük değişimlere uğramış ve bünyesine devrim niteliğinde dinamiklere sahip olmuş bir sektör ve sektörün ülkemizde bilinen markalarından biri hakkında detaylı incelemelerde bulunacağız. Lafı çok uzatmayalım; bu yazıda kripto para borsasının ülkemiz Türkiye’de bilinen yüzlerinden birisi olan bir kuruluş hakkında ya da bir başka deyişle Bitexen hakkında bilgiler vereceğiz. Bitexen nedir ve Bitexen kripto para borsası ne demektir gibi sorular sizin de kafanızda yer ettiyse hiç vakit kaybetmeden okumaya devam edebilirsiniz.

Postmodern Finans Devrimi Kripto Para ve Bitexen

“Bitexen nedir” sorusunun cevabını almak için sabırsızlıkla okumaya devam ettiğinizin hiç şüphesiz ki farkındayız ancak Bitexen nedir sorusuna verilecek cevabı tüm hatlarıyla kavramak için soruyu cevaplamadan önce kısa kısa ele alınması gereken bazı konular var ki bunlardan birkaçı da hiç şüphesiz ki kripto para ve kripto para borsası hakkındadır. Yazının başında bahsedildiği üzere teknoloji ve dijitalleşme ile finans sektörü de çok köklü değişimlere uğramıştır ve kripto para dediğimiz kavram da bu değişimin bir sonucudur. Peki bu kripto para nedir: kripto para, adı üzerinde olduğu üzere bir dijital bir para birimidir. Diğer paralardan farklı şekilde sanal olan bu para birimi şifrelenmiştir ve güvenlidir. Sanal olmasına karşın gün geçtikçe daha da çok yayılan kripto paralar ticarette normal para gibi kullanılabilmektedir.

Kripto paralar her geçen gün nasıl yayılıyor diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Buna olanak tabii ki de kripto paraların reel para birimleri ile karşılıklı ticarete girmesine olanak veren kripto para borsalarıdır. Bu yazının devamında da ülkemiz Türkiye’de en popüler olan kripto para borsalarından birisi olan Bitexen hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Haydi gelin “Bitexen nedir” sorusunu cevaplayarak başlayalım.

Bitexen Nedir?

Bitexen, yukarıda detaylı şekilde açıklanan kripto paraları, herhangi bir kişinin reel para karşılığı alabildiği ya da elindeki kripto paraları, kripto paranın o günkü reel para değeri karşılığında satabildiği bir platformdur. Bitexen nedir sorusuna birkaç kelime ile daha basit bir cevap verilecek olursa Bitexen, bir kripto para borsasıdır.

Bitexen Nerede Faaliyet Göstermektedir?

“Bitexen nedir” sorusu, Türk kripto para kullanıcıları tarafından Bitexen için sorulan en yaygın sorudur. Bu sorudan sonra Bitexen kripto para borsası hakkında merak edilen bir diğer olgu ise Bitexen kripto para borsasının nerede faaliyet gösterdiğidir. Bitexen, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) bulunan ARI Teknokent içerisindeki teknoloji geliştirme yerleşkesinde faaliyet göstermektedir.

Bitexen Yerli Kripto Para Borsası Mı?

Evet! Bitexen, istisnasız her yönüyle Türk mühendisler tarafından düşünülmüş, uğraşılmış ve hayata geçirilmiş bir projedir.

Bitexen Sermayesi Ne Kadardır?

Bitexen’in sermayesi, şirketin kendi açıkladığı son verilere göre 2.2 milyon TL olarak belirlenmiştir.

Yurtdışında Yaşayan Birisi Bitexen Kullanabilir mi?

Evet! Bitexen nedir sorusuna bir başka cevap olarak söyleyebiliriz ki Bitexen, hem Türkiye içinde hem de Türkiye dışında faaliyet gösterebilen bir kripto para borsasıdır.

Özetle; “Bitexen nedir” sorusuna genel hatlarıyla tekrardan cevap verilecek olursa Bitexen, İstanbul Türkiye’de faaliyet gösteren 2.2 milyon TL sermayeye sahip olan, dünya genelinde çözümler sunan ve resmi olarak ticaret odasına kayıtlı olması sebebiyle “güvenli” bir kripto para borsasıdır. Bu yazıda “Bitexen nedir” sorusunu cevaplama temeliyle hem Bitexen hem de kripto para borsası ile ilgili detaylı bilgiler paylaşıldı. Umuyoruz ki bu yazının sonunda “Bitexen nedir” sorusunun cevabını tam olarak kavrayabilmişsinizdir.

 


Yorumlar (0)

Maksimum 256 Karakter Girilebilir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Finaans.com Sosyal Medya Hesapları