Bitcoin Nasıl Alınır?

26.12.2020 17:31:33 240 Okuma | 0 Yorum

Bitcoin Nasıl Alınır?


Bu yazımızda Bitcoin nasıl alınır? sorusunun birden fazla yanıtı bulunmaktadır. Eğer nasıl bitcoin alabileceğinizi bilmiyorsanız, sizi içeriğimizin detaylarına alabiliriz…

Bitcoin esasında 2008 yılında Satoshi Nakamato isimli anonim kişi ya da kişiler tarafından ortaya atılan bir projedir. 2009 yılında ise bu proje gerçek bir hal alarak kripto para olarak BTC kısaltması ile Bitcoin ortaya çıkmıştır. Başlarda her ne kadar değersiz gibi görünse de özellikle 2020 yılının sonuna geldiğimizde değeri 20.000 dolardan da fazla olmuştur. Bu sayede kripto para yatırımcıları hızlı değer artışıyla resmen milyoner olmuşlardır.

Bitcoin’den para kazanmak istiyorsanız bir şekilde bitcoin sahibi olmanız gerekmektedir. Bunun için de ilk olarak bir cüzdana ihtiyacınız vardır. Çünkü dijital olan bu kripto paralara sahip olmak için aynı şekilde dijital bir cüzdan edinmeniz gerekiyor. Bu cüzdanlar orijinal ismiyle digital wallet olarak adlandırılmaktadır. Böyle bir cüzdan edinerek Bitcoin satın alabilir ya da başka şekilde elde ettiğiniz Bitcoinleri cüzdanınızda depolayabilirsiniz. Bu şekilde de uzun vadede ya da kısa vadede yatırımlar yaparak kar elde edebilirsiniz.

Bitcoin Cüzdan Nasıl Açılır?

Bir kripto paraya sahip olmak için daha önceden de dediğimiz gibi bir sanal cüzdana sahip olmanız gerekmektedir. Böyle bir cüzdan açmak için blockchain.com’a girerek cüzdan oluşturabilirsiniz. Siteye girdiğinizde lütfen site adresini kontrol edin. Çünkü bu alanda insanların bilgisizliğinden yararlanmaya çalışan birçok sahte site vardır.

Bunlara dikkat etmek gerçekten sizin için doğru bir hareket olacaktır. Sitenin güvenilirliğinden ya da orijinalliğinden emin olduktan sonra buradan cüzdan oluşturabilirsiniz. Bitcoin için cüzdan ya da başka bir kripto para için hiç fark etmez. Kaydol butonuna tıkladıktan sonra doğru bilgiler ile cüzdanınızı oluşturabilirsiniz. Ancak sizden bir şifre bilgisi de istenecek. Kripto para işlemlerini sanaldan yapacağınız için şifrenizin de son derece güvenli olması gereklidir. İçinde büyük harf, küçük harf, özel sembol, harf ve rakam barından karmaşık bir şifre almanız hesabınızın daha güvenli olmasını sağlayacaktır.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra doğrulama için e-posta adresinize bir mail gelecektir. Bu gelen maildeki aktivasyon linki ile hesabınızı hemen aktif edebilirsiniz. Ardından yine güvenlik için hesabınıza yedek bir şifre koyabilir ya da çift aşamalı güvenlik adımını hesabınız için doğrulayabilirsiniz. Bu sayede hesabınız çok daha fazla güvende olacaktır.

Bitcoin Nereden Alınır?

Bitcoin nereden alınır diye soruyorsanız aslında bunun için de birçok web sitesi vardır. BTCturk ve Binance gibi siteler en bilinen aynı zamanda en güvenilen sitelerdir. Türk bir siteden kripto para almak isterseniz BTCTURK isimli kripto para borsasını tercih edebilirsiniz. Ancak Türk sitelerinde komisyon diğerlerine göre biraz daha fazladır.

Böyle bir aracı siteden BTC alacaksınız hemen alacağınız sitede üyelik oluşturun. Ardından sitede alışveriş yapmak için siteye bakiyenizi yükleyin. Birçok alternatif ödeme yöntemi ile siteye bakiye yükleyebilir ve alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.

Papara, EnPara, ininal ve Paypal gibi tüm yöntemler bu sitelerde genelde mevcuttur. Somut olan reel paralarınızı siteye yükleyerek kripto para alabilirsiniz. Bu aşamadan sonra hangi kripto parayı seçeceğinizi belirleyen ve bakiyenize göre harcamalarınızı yapın.

Bu işlemi yaptıktan sonra biraz önce anlattığımız sanal cüzdanınızın linki istenecektir. Cüzdanınızın linkini attıktan sonra kolay bir şekilde cüzdanınıza ödemenizi alabilirsiniz. Aynı zamanda Ripple, Ethereum ve daha birçok kripto para birimini dilediğiniz miktarda bu sitelerden alabilirsiniz.


Yorumlar (0)

Maksimum 256 Karakter Girilebilir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Finaans.com Sosyal Medya Hesapları