Biden'dan Konutta Borç Erteleme Talebi

22.01.2021 13:20:47 239 Okuma | 1 Yorum

Biden'dan Konutta Borç Erteleme Talebi


Biden yönetimi, ABD İskan ve Kentsel Kalkınma Bakanlığı ve diğer federal ajanslardan, Federal İskan Dairesi (HUD) garantili tek aile konut kredilerinin haczedilmesi ve mahkeme kararıyla tahliye edilmesi işlemlerinin ertelenme tarihinin 31 Mart 2021’e kadar uzatılmasını istedi.

21 Ocak itibariyle HUD, Kovid-19 salgınının yarattığı finansal yıkımdan dolayı konut kredilerini ödemekte güçlük çeken ailelere destek olacak ilk aksiyonu almış oldu.

“Başkan Biden söz verdiği gibi Kovid-19’un etkilerine karşı etkili bir mücadele başaltarak ulusun geniş çaplı ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.” diyen HUD Başkan Vekili Janet Golrick, HUD garantili kredi ödemelerinin ertelenmesinin daha kapsamlı bir barınma mücadelesinin ilk adımı olduğunu belirtti.

Yayımlanan borç erteleme ile birlikte HUD garantili konut kredileri için haciz ve haciz bağlantılı tahliye işlemleri engellenirken müstakil ev kredileri ve ters ipotek kredileri için de bu işlemler yapılamayacak.

HUD, konut kredilerini ödeyebilecek durumda olan ev sahiplerinin ödemelere devam etmesini söylerken Kovid-19 dolayısıyla ödeme zorluğu çeken kişilerin kredi servisi sağlayıcılarıyla görüşmesi gerektiğini belirtti.

Kaynak: https://www.bloomberght.com/


Yorumlar (1)

CryptoUzman CryptoUzman @CryptoUzman - 03.10.2021 12:49:06

Gravisible coin oldukça iyi. Mutlaka bakın derim. https://gravisible.com

Maksimum 256 Karakter Girilebilir.

Sosyal Medya Hesaplarımız

Finaans.com Sosyal Medya Hesapları